Kontrola a seřízení
geometrie kol
3D technologií

Kontrola a seřízení geometrie náprav vozidla je jedním z nejdůležitějších servisních úkonů na Vašem vozidle.

Správně nastavená sbíhavost kol (podle stanovených hodnot výrobce vozidla) zajišťuje ideální ovladatelnost vozu, přesnost a komfort při řízení vozidla a tím i bezpečnost jízdy. Současně díky nižšímu valivému odporu snižuje míru opotřebení běhounu pneumatiky a pozitivně ovlivňuje spotřebu paliva. Časté nárazy od výmolů a obrubníku, to jsou jen některá z rizik, se kterými se řidiči setkávají každý den. Na základě těchto situací dochází nejen k poškozování čepů, tlumičů a pneumatik, ale především se mění přesné nastavení geometrie vozu.

K nejvíce namáhaným dílům na vozidle právě patří nápravy, kola a pneumatiky. Z tohoto důvodu by k měření geometrie na voze mělo docházet minimálně 1x ročně.

K získání jistoty, že Vaše vozidlo má geometrie náprav správně seřízenou, doporučujeme navštívit náš autorizovaný servis. Objednávat se můžete na telefonu 482 751 864 nebo mailu servis@autosport-kucera.cz, naši servisní poradci jsou Vám k dispozici ve všední dny od 6.30 do 18.00.

Kontrolu geometrie provádíme na moderní 3D technologii. Používáme elektronické 4-senzorové laserové kamerové zařízení s indikací naměřených hodnot, včetně grafického zobrazení. Naměřené hodnoty jsou porovnány s předepsanými hodnotami výrobce ŠKODA AUTO. Zjištěné odchylky v nastavení geometrie podvozku Vám mohou naši mechanici okamžitě seřídit. Všechna měřící zařízení v našem autoservisu jsou pravidelně kalibrována s vysokou přesností a tím zaručujeme kvalitu poskytovaných služeb. Začátek formuláře

Co může poškozená geometrie náprav vozidla způsobit.

Nápravy, kola a pneumatiky patří k nejvíce namáhaným dílům na vozidle. Časté nárazy od výmolů, případně do obrubníku, to jsou jen některá z rizik, se kterými se řidiči setkávají téměř každý den. V těchto situacích dochází nejen k poškozování závěsů, čepů, tlumičů a pneumatik, ale především se postupně mění přesné nastavení geometrie kol. Jízda se špatně nastavenou geometrií kol mimo předepsané hodnoty může být nejen nebezpečná, ale dochází při ní i k ekonomickým ztrátám vlivem poškození pneumatik, nápravy, řízení a zvýšené spotřeby paliva. Kontrola a seřízení geometrie kol spočívá v nastavení úhlů jednotlivých seřizovatelných částí zavěšení kol vozidel v souladu s parametry stanovenými výrobcem vozidla a zároveň v kontrole opotřebení pneumatik.

Správně seřízená geometrie je naprosto klíčová pro správné jízdní vlastnosti, rovnoměrné sjíždění pneumatik, spotřebu paliva a také na bezpečí jízdy. I proto byste se měli zamyslet nad tím, jestli náhodou u Vašeho vozu není potřeba geometrie náprav.

Geometrii kol vozidla je nezbytné kontrolovat minimálně jednou ročně. Mimo to se doporučuje i v těchto případech:

  • jakákoliv menší či větší havárie
  • najetí do hlubokého výmolu či nárazu kolem na překážku
  • při výměně pneumatik, po montáži nových pneumatik
  • při zjištění nerovnoměrného, zvětšeného opotřebení pneumatiky
  • po opravě nápravy nebo řízení.

Adresa

AUTOSPORT KUČERA s.r.o.

smluvní­ partner ŠKODA AUTO a. s.

Kunratická 1145

46311 Liberec 30

T +420 482 751 855

M info@autosport-kucera.cz

Kontakt pro elektronické zasílání faktur

M uctarna@autosport-kucera.cz

IČ 08465932

DIČ CZ08465932

Firma je držitelem ocenění BEST DEALER 2017 pro nejlepšího obchodníka Škoda v ČR a Nejlepší obchodník 2022 v kategorii Prodej a zákaznická spokojenost.

MapaFacebook

N 50°45'39", E 15°05'18"

Kontakty

Mgr. Pavel Košek

Vedoucí prodeje nových vozů

T +420 482 751 855

M pavel.kosek@autosport-kucera.cz

Jan Jonáš

Prodej ojetých vozů

T +420 482 750 408

M jan.jonas@autosport-kucera.cz

Petr Kadlec

Vedoucí servisu

T +420 482 751 864

M petr.kadlec@autosport-kucera.cz

Vojtěch Bednář

Vedoucí prodeje originálních dílů a příslušenství

NORA prodej neautorizovaným opravnám

E-shop

T +420 725 359 856

M vojtech.bednar@autosport-kucera.cz

Nahoru

Provozní doba

Prodej nových vozů
Po - Pá8:00 - 17:00
Prodej ojetých vozů
Po - Pá8:00 - 17:00
Servis
Po - Pá6:30 - 17:00

 

Nonstop pomoc na cestách

(+420) 776 050 707

AUTOSPORT KUČERA s.r.o. © 2018 Všechna práva vyhrazena 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace